9 надзвичайних фактів про мови

Мова – це засіб передачі думок, ідей, почуттів, досвіду. За допомогою мови ми пізнаємо світ та спілкуємося з ним. Мова являє собою віддзеркалення культурного життя народу, її носія.

Post preview 9 awesome facts about languages

Ми знаємо про мови не так багато, тому 9 фактів про мови, наведені нижче, можуть змінити ваше ставлення до володіння мовами.

1. Скількома мовами може оволодіти одна людина?

Серед сучасних поліглотів найбагатомовнішим вважається бразилець Зияд Фавзі, що володіє 58 мовами. Найвідоміший поліглот нашого часу – грек Іоаніс Іконому – працює головним перекладачем Європарламенту і володіє 47 мовами. А ось про 64-річного професора, українця Костянтина Тищенко знає мало хто, хоча він навчає 50 мовам, серед яких одна з найскладніших – мова басків.

2. Яка мова найскладніша?

Однозначної відповіді на це питання не може бути, адже складність у вивченні залежить від того, до якої мовної групи належить рідна мова того, хто навчається. Якщо не розглядати найрідші мови, то для слов’ян найважчим за інші видається вивчення східних мов, зокрема арабської і китайської.

3. Твори яких авторів найчастіше перекладалися на інші мови?

За версією ЮНЕСКО першу позицію за частотою перекладів займає Агата Крісті, за нею слідує Жуль Верн, замикає першу трійку Вільям Шекспір. Звісно, книгою, що перекладена на рекордну кількість мов вважаться Біблія. Вона в повному обсязі доступна на 636 мовах.

4. Найдовше слово у світі?

Повна хімічна назва найбільшого білка з технічною назвою тітин складається з 189 819 літер і вважається найдовшим словом будь-якої мови світу. Прочитати повну назву можна тут. А щоб повністю вимовити його знадобиться 3,5 години.

5. Які мови найпопулярніші в інтернеті?

Англійською мовою в інтернеті подано 51,2% контенту, російською 6,7%, японською 5,6%. Українською усього 0,2%. Якщо ж розглядати з боку користувачів то станом на червень 2017  (Internet World Stats) для 25,3% користувачів рідна мова – англійська, для 19,8% - китайська, для 8% - іспанська. Російськомовна користувацька аудиторія складає лише 2.8%.

6. Яка мова найсексуальніша?

14000 любителів вивчення іноземних мов з Європи та США прийняли участь у голосуванні, що провадилося через додаток Babbel. Виявилося, що в топ 3 найчуттєвіших мов входять французька (34%), італійська (24%) та іспанська (16%) мови. Антирейтинг очолюють китайська та німецька.     

7. На які мови найчастіше за все перекладають з англійської?

За даними сайту commonsenseadvisory.com на 2016 з англійської частіше за все перекладають на іспанську, китайську, французьку, німецьку, російську, японську, арабську, італійську і португальську. А найдорожчим із цих перекладів буде переклад на японську, сторінка такого перекладу для замовника вартуватиме близько 150 доларів.

8. У якій країні найбільша кількість державних мов?

Найбільше мов використовується у Папуа-Новій Гвінеї – близько 700, державна мова тут відсутня, документація ведеться англійською. А ось лідером за кількістю саме державних мов вважається Болівія, їх у неї аж 37, на другому місці Росія з 31 мовою, третю позицію обіймає Індія, де статус державної мають 24 мови.

9. Яка мова найгарніша?

За результатами сучасних опитувань найгарнішою за написанням вважається арабська в’язь (18%) та китайські ієрогліфи (13%). П’ятірку замикають французька, японська та грецька.

ТОП 10 наймилозвучніших мов виглядає так:

  1. Італійська
  2. Французька
  3. Іспанська
  4. Португальська
  5. Китайська
  6. Англійка
  7. Російська
  8. Фінська
  9. Японська
  10. Арабська

Як бачимо української серед них немає.

Звідки ж тоді взялася думка, що українська є однією з найспівучиших мов у світі? Справа в тім, що в 1934 році в Парижі проходив міжнародний конкурс краси мов світу, де мова зайняла друге місце після італьської за мелодійністю і третє після французької и персидської за такими критеріями, як фонетика, лексикон, фразеологія та структура речень.